Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
TVK Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları Listesi

 

1.      ADANA TVK BÖLGE KOMİSYONU

         (ADANA, HATAY, MERSİN, KAHRAMANMARAŞ, OSMANİYE, GAZİANTEP, KİLİS)

 

2.      ANKARA 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU

         ANKARA (Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Ayaş, Çamlıdere, Kızılcahamam, Kazan, Sincan, Yenimahalle, Altındağ, Keçiören, Akyurt, Etimesgut,  Çubuk, Kalecik) ÇANKIRI, KIRIKKALE, KASTAMONU, ÇORUM

 

3.      ANKARA 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU

         ANKARA (Polatlı, Haymana, Gölbaşı, Çankaya, Mamak, Elmadağ, Bala, Şereflikoçhisar, Evren), BOLU, KARABÜK, ZONGULDAK, BARTIN

 

4.      ANTALYA TVK BÖLGE KOMİSYONU

         ANTALYA, BURDUR, ISPARTA

 

5.      BALIKESİR TVK BÖLGE KOMİSYONU

         BALIKESİR

          

6.      BURSA TVK BÖLGE KOMİSYONU

         BURSA, YALOVA

           

7.      ÇANAKKALE TVK BÖLGE KOMİSYONU

         ÇANAKKALE (Merkez, Bozcaada, Lapseki, Biga, Yenice, Ezine, Ayvacık, Gökçeada, Eceabat, Gelibolu, Çan, Bayramiç) 

 

8.      DENİZLİ TVK BÖLGE KOMİSYONU

         DENİZLİ, AYDIN

          

9.      EDİRNE TVK BÖLGE KOMİSYONU

         EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ

          

10.    ERZURUM TVK BÖLGE KOMİSYONU

          ERZURUM, ARDAHAN, BAYBURT, BİNGÖL, IĞDIR, KARS, TUNCELİ, AĞRI, ERZİNCAN

 

11.    ESKİŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU

          ESKİŞEHİR, AFYON, BİLECİK, KÜTAHYA, UŞAK

 

12.     İSTANBUL 1. TVK BÖLGE KOMİSYONU

          İSTANBUL (Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Ataşehir ,Adalar, Sancaktepe, Kartal, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli)

            

13.     İSTANBUL 2. TVK BÖLGE KOMİSYONU  

           İSTANBUL (Beykoz, Şile, Çekmeköy, Ümraniye)

            

14.      İSTANBUL 3. TVK BÖLGE KOMİSYONU

           İSTANBUL (Sarıyer - Şişli - Eyüp ,Gaziosmanpaşa,  Sultangazi,  Kağıthane ,Esenler, Bağcılar )

              

15.      İSTANBUL 4. TVK BÖLGE KOMİSYONU  

           İSTANBUL (Beşiktaş, Arnavutköy, Bakırköy, Küçükçekmece ,Avcılar , Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Büyükçekmece,  Fatih, Zeytinburnu, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bahçelievler, Güngören, Çatalca, Silivri)

  

16.      İZMİR 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU

           İZMİR (Urla, Güzelbahçe, Seferhisar,  Menderes, Narlıdere, Balçova, Gaziemir, Konak, Bayraklı, Karabağlar, Buca, Torbalı, Selçuk, Bornova, Kemalpaşa, Torbalı, Bayındır, Tire, Ödemiş, Beydağ, Kiraz ) , MANİSA

            

17.     İZMİR 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU

          İZMİR (Çeşme, Karaburun, Çiğli, Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Foça, Kınık, Bergama ve Dikili ilçeleri)           

        

18.     KAYSERİ TVK BÖLGE KOMİSYONU

           KAYSERİ, SİVAS, MALATYA, YOZGAT

 

19.     KOCAELİ TVK BÖLGE KOMİSYONU

           KOCAELİ, SAKARYA, DÜZCE

          

20.     KONYA TVK BÖLGE KOMİSYONU

           KONYA, KARAMAN

 

21.     MUĞLA TVK BÖLGE KOMİSYONU

           MUĞLA

           

22.     NEVŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU

           NEVŞEHİR, KIRŞEHİR, NİĞDE, AKSARAY

           

23.     SAMSUN TVK BÖLGE KOMİSYONU

           SAMSUN, SİNOP, AMASYA, ORDU, TOKAT

 

24.     ŞANLIURFA TVK BÖLGE KOMİSYONU

           ŞANLIURFA, ADIYAMAN, DİYARBAKIR, BATMAN, ELAZIĞ, MARDİN

 

25.     TRABZON TVK BÖLGE KOMİSYONU

           TRABZON, ARTVİN, GÜMÜŞHANE, GİRESUN, RİZE

 

26.     VAN TVK BÖLGE KOMİSYONU

           VAN, BİTLİS, HAKKARİ,  MUŞ, SİİRT, ŞIRNAK