DOĞAL SİT ALANLARI VE KORUNAN ALANLAR İLE İLGİLİ AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTERLER MECLİSİ’NDE TOPLANTI YAPILDI
DOĞAL SİT ALANLARI VE KORUNAN ALANLAR İLE İLGİLİ AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTERLER MECLİSİ’NDE TOPLANTI YAPILDI
27 Nisan 2018

    Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi II. Genel Kurulu 22-27 Nisan 2018 tarihlerinde Fransa'nın Strazburg kentinde gerçekleştirilmiştir. 

   TBMM Başkanlığı'nın 19.04.2018 tarih ve 663 Sayılı Olur'u doğrultusunda; Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu Başkanı Sayın Akif Çağatay KILIÇ Başkanlığında, Siirt Milletvekilimiz Sayın Yasin AKTAY, Büyükelçimiz Sayın Fikret Oğuz ATEŞ katılım sağlamışlardır.

   Toplantıya Genel Müdürlüğümüz adına katılan Araştırma ve Tescil Dairesi Başkanı Ümit TURAN ve Prof. Dr. Zafer AYAŞ'tan oluşan ekip; Avrupa Parlamentosu’nda “Doğal Sitlerle ve Korunan Alanlarımızla” ilgili gerekli teknik sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.

   “Korunan Alanlar” ile ilgili ülkemiz adına MUÇEP (Muğla Çevre Platformu) tarafından öne sürülen iddialara karşı gerekli bilimsel ve teknik cevaplar başarıyla verilmiştir. Ayrıca toplantının soru-cevap kısmında, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul KÜRKÇÜ ve AB temsilcileri tarafından öne sürülen iddialar ve sorular Türk Delegasyonu tarafından görsel ve yazılı belgeler desteğinin yanısıra, teknik detaylarıyla ve birebir yapılan görüşmelerle cevaplandırılmıştır.