ŞANLIURFA, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ İLLERİNDE TEKNİK İNCELEME
ŞANLIURFA, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ İLLERİNDE TEKNİK İNCELEME
18 Nisan 2018

     Şanlıurfa, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerindeki Doğal Sit Alanlarında   Genel Müdürlüğümüzce yapılan yatırımların ve yapılması düşünülen projelerin yerinde incelenmesi amacıyla, Genel Müdür Yardımcımız M. Alaattin NALCIOĞLU, Daire Başkanı Mustafa KOLÇAK ve Şube Müdürü Erbülent FİLTEKİN tarafından Şanlıurfa, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerine 12-13/04/2018 tarihlerinde seyahat gerçekleştirildi.

 

     İlk olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Şanlıurfa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte gidildi.  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Seyfettin GENCER ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Sn. Nezir ÇELİK’ten Balıklıgöl (Şanlıurfa) Çevre Düzenleme Projesi hakkında bilgi alındı. Proje sahası olan Balıklıgöl’e gidilerek çalışmalar yerinde incelendi. İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından Adıyaman’a geçildi.

 

     Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ziyaret edilerek yetkililerle Gölbaşı (Adıyaman) Çevre Düzenleme Projesinin içeriği, ihalesi, imalat süreci hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Gölbaşı ilçesine gidilerek Belediye ziyareti ile birlikte yetkililerden Gölbaşı (Adıyaman) Çevre Düzenleme Projesi hakkında bilgi alındı. Proje sahasına gidilerek proje yerinde incelendi.

 

     13.04.2018 tarihinde Kahramanmaraş iline gidilerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ziyaret edildi. İl Müdürü ve Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdüründen Kahramanmaraş ilinde bulunan Tabiat Varlıkları hakkında bilgi alınarak buralarda yapılabilecek projeler ve süreçleri hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Etrafı 1. Derece Doğal Sit olarak tescilli olan Döngel Mağarasına gidilerek gerçekleştirilebilecek projeler hakkında incelemeler yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ’nin katılımıyla gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası açılış törenine ve Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik Çalıştayı’na katılım sağlandı.