Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
Tabiat Varlıklarını Koruma
Genel Müdürlüğü

PAMUKKALE ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİM PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

25 Temmuz 2019
PAMUKKALE ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİM PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 “Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı “ hazırlama ve uygulama projesi bilgilendirme toplantısı Pamukkale’de yapıldı.

 

Genel Müdürlüğümüz Koruma ve İzleme Dairesince yürütülen "Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planının Hazırlanması ve Uygulanması Projesi" hazırlık çalışmalarında sona gelindi.

Haziran 2018 tarihinde başlatılan proje kapsamında?  çok sayıda kurum, kuruluş, yerel yönetimler, STK ve üniversitelerin katılımıyla 1. Paydaş Toplantısı, 15-17 Ekim 2018 tarihlerinde, 2. Paydaş Toplantısı 7-8 Şubat 2019 tarihlerinde, 3. Paydaş Toplantısı 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde Pamukkale’ de gerçekleştirildi.

Toplantılar sonucunda hem bilimsel çalışmalar hem de paydaşlardan alınan görüşler doğrultusunda 6 ideal hedef, 11 uygulama hedefi ve 42 faaliyeti içeren taslak yönetim planı hazırlandı.

“Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Hazırlama ve Uygulama Projesi” kapsamında oluşturulan Taslak Eylem Planını sunmak ve son görüşleri almak üzere tüm paydaşların katılımı ile 19 Haziran 2019 tarihinde Pamukkale’de Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya yerelden 30, kurum ve kuruluştan yaklaşık 70 kişi katılım sağladı.

Program açılış konuşmalarıyla başladı, daha sonra “Yönetim Planı Hazırlama ve Uygulama Projesi kapsamında 2018 yılı Haziran ayından itibaren hazırlık süreci içerisinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantının devamında, Taslak Yönetim Planı sunumu yapılarak bölgedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, üniversiteler, yerel yönetimler ve alanla ilgili diğer tüm paydaşlar bilgilendirildi ve son görüşler alınarak değerlendirme yapıldı.

Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı Hazırlama ve Uygulama Projesi sürecine destek veren ve sorumluluk üstlenenlere teşekkür edilerek toplantı tamamlandı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır