Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
Tabiat Varlıklarını Koruma
Genel Müdürlüğü
Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
TVK Bölge Komisyonları Sorumluluk Alanları Listesi

 

 

1 ANKARA TVK BÖLGE KOMİSYONU ANKARA-ÇANKIRI-ÇORUM-KIRIKKALE
2 ANTALYA 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU ANTALYA (Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Muratpaşa )
3 ANTALYA 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU ANTALYA (Akseki, Aksu, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Manavgat, Serik)-BURDUR-ISPARTA
4 BALIKESİR TVK BÖLGE KOMİSYONU BALIKESİR
5 BURSA TVK BÖLGE KOMİSYONU BURSA-YALOVA
6 ÇANAKKALE TVK BÖLGE KOMİSYONU ÇANAKKALE
7 DENİZLİ TVK BÖLGE KOMİSYONU DENİZLİ-AYDIN
8 EDİRNE TVK BÖLGE KOMİSYONU EDİRNE-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ
9 ERZURUM TVK BÖLGE KOMİSYONU ERZURUM-ARDAHAN-BAYBURT-BİNGÖL-IĞDIR-KARS-TUNCELİ-AĞRI-ERZİNCAN
10 ESKİŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU ESKİŞEHİR-AFYON-BİLECİK-KÜTAHYA-UŞAK
11 İSTANBUL 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU İSTANBUL (Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Ataşehir,
Adalar, Sancaktepe, Kartal, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli)
12 İSTANBUL 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU İSTANBUL (Beykoz, Şile, Çekmeköy, Ümraniye)
13 İSTANBUL 3 TVK BÖLGE KOMİSYONU İSTANBUL (Sarıyer - Şişli - Eyüp ,Gaziosmanpaşa,
  Sultangazi,  Kağıthane ,Esenler, Bağcılar )
14 İSTANBUL 4 TVK BÖLGE KOMİSYONU İSTANBUL (Beşiktaş, Arnavutköy, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar , Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Büyükçekmece, Fatih, Zeytinburnu, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bahçelievler, Güngören, Çatalca, Silivri)
15 İZMİR 1 TVK BÖLGE KOMİSYONU  İZMİR (Urla, Güzelbahçe, Seferihisar,  Menderes, Narlıdere, Balçova, Gaziemir, Konak, Bayraklı, Karabağlar, Buca, Torbalı, Selçuk, Bornova, Kemalpaşa, Bayındır, Tire, Ödemiş, Beydağ, Kiraz )-MANİSA
16 İZMİR 2 TVK BÖLGE KOMİSYONU İZMİR (Çeşme, Karaburun, Çiğli, Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Foça, Kınık, Bergama ve Dikili ilçeleri) 
17 KARABÜK TVK BÖLGE KOMİSYONU KARABÜK-KASTAMONU-BARTIN-BOLU-ZONGULDAK
18  KAYSERİ TVK BÖLGE KOMİSYONU KAYSERİ-SİVAS-MALATYA-YOZGAT
19 KOCAELİ TVK BÖLGE KOMİSYONU KOCAELİ-SAKARYA-DÜZCE
20 KONYA TVK BÖLGE KOMİSYONU KONYA-KARAMAN
21  MERSİN TVK BÖLGE KOMİSYONU MERSİN-ADANA-KAHRAMANMARAŞ-OSMANİYE-HATAY
22 MUĞLA TVK BÖLGE KOMİSYONU  MUĞLA
23 NEVŞEHİR TVK BÖLGE KOMİSYONU NEVŞEHİR-KIRŞEHİR-NİĞDE-AKSARAY
24 SAMSUN TVK BÖLGE KOMİSYONU SAMSUN-SİNOP-AMASYA-ORDU-TOKAT
25 ŞANLIURFA TVK BÖLGE KOMİSYONU ŞANLIURFA-ADIYAMAN-DİYARBAKIR BATMAN-ELAZIĞ-MARDİN-GAZİANTEP-KİLİS
26 TRABZON TVK BÖLGE KOMİSYONU TRABZON-ARTVİN-GÜMÜŞHANE-GİRESUN-RİZE
27 VAN TVK BÖLGE KOMİSYONU VAN-BİTLİS-HAKKARİ-MUŞ-SİİRT-ŞIRNAK