Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
Tabiat Varlıklarını Koruma
Genel Müdürlüğü

UZUNGÖL REKREASYON ALANI İYİLEŞTİRME VE REHABİLİTASYON PROJESİNİN İLK PAYDAŞ TOPLANTILARI TRABZON’DA YAPILDI

18 Şubat 2020
UZUNGÖL REKREASYON ALANI İYİLEŞTİRME VE REHABİLİTASYON PROJESİNİN İLK PAYDAŞ TOPLANTILARI TRABZON’DA YAPILDI

Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yer alan ve eşsiz güzelliği ile her sene yüzlerce ziyaretçiyi karşılayan Uzungöl’ün çevresinde alana özgü doğal yapının korunarak ve gerekirse onarılarak, tarihi ve yöreye özgün  iyileştirmeler  yapmak amacıyla Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü olarak Rekreasyon alanı iyileştirme ve rehabilitasyon projesi çalışmalarına başlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüzü temsilen Genel Müdür Yardımcısı V. Mustafa Kolçak, Proje Şube Müdürü Dr. Beyhan OKTAR, İklim Değişikliği Şube Müdürü V. Ömer Faruk ÖZCAN ve Şehir Plancısı Erhan PALA’dan oluşan ekip, 06 ve 07.02.2020 tarihlerinde Trabzon Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ’a ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Murat ZORLUOĞLU’na ziyaretlerde bulunarak proje taslağı üzerinde görüşerek projeye ilişkin görüş ve talepleri değerlendirmişlerdir. Toplantılar sonrasında Genel Müdürlüğümüz temsilcileri ve yerel yetkililerce arazi incelemesinde bulunulmuştur.

Proje kapsamında görsel estetiğe sahip, doğal, çevreye  uyumlu, sürdürülebilir ve dayanıklı malzemeler kullanılarak, Uzungöl ve çevresindeki günübirlik rekreaktif faaliyetlerin düzenleneceği ortamın sürdürülebilir bir şekilde yeniden oluşturulması amaçlanmaktadır. 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır