Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü
Tabiat Varlıklarını Koruma
Genel Müdürlüğü

İstanbul Beykoz Tescil İlanı

16 Temmuz 2021

İstanbul ili, Beykoz ilçesi, Öngörünüm, Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi ( Boğaziçi Doğal ve Tarihi Sit Alanı, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Tokatköy ve Akbaba Mahallelerinin bir kısmı, Beykoz Çayırı, Dere Bandı-Akbaba Fidanlığı ve devamı) Doğal Sit Alanı aşağıdaki haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı’nın 05.07.2021 tarihli ve 1260591 sayılı OLUR’u ile “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve ”Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edilmiştir.

27 Ekim 2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” in 2. maddesinin (j) bendinde yer alan “Anıt ağaçlar hariç, tabiat varlıklarının ve doğal sit alanlarının tescil kararları Resmi Gazete’de yayımlanır ve Bakanlığın internet sayfasında bir ay süre ile duyurulur.” hükmü gereği ekteki haritada belirtilen doğal sit alanının tescili tebliğ olunur.

Alana ait koordinat ve parsel bilgileri https://says.csb.gov.tr  adresinde mevcuttur.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır